Ziyaretçi sayısı
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam87
Toplam Ziyaret71823

Özet Yazım Kuralları

 YAZIM KURALLARI

Özetler  “Times New Roman” yazı tipi ile yazılmalı,
sayfa yapısı A4 olmalı; sağ 2.5 cm, sol 3, üst 2.5 cm ve alt kenarlardan 2.5 cm” boşluk bırakılmalıdır.

Özetin tamamı, başlık adı, yazarın adı, soyadı hariç olmak üzere 250 kelimeden az olmamalı ve 350 kelimeyi  geçmemelidir.

Makale özetinin Türkçe başlığı 14 punto ve koyu harf karakteri ile, “metni ortala” yerleşimi ve büyük harfler ile yazılmalıdır.

Başlıktan sonra bir boşluk bırakılarak yazar veya yazarların adı ve soyadı 12 punto, koyu, sağa yanaşık, yıldız dipnot verilerek yazılmalı; dipnotta 10 punto ile kurum bilgileri (öğrenci ise üniversite ismi) ve e-posta adresi verilmelidir.

Özet metni koyu olmayan 12 punto harflerle, 1,15 satır aralığıyla, aralık boyutu “önce-sonra: 6nk” olacak şekilde, iki yana yaslı yazılmalıdır.

Çalışmaya ait en az 3, en fazla 5 anahtar kelime verilmelidir. 

Türkçe anahtar kelimeler 12 punto, kalın ve küçük harfler ile yazılmalıdır.

Kongreye başvuru için  ilk etapta sadece Türkçe özet gönderilmesi yeterlidir. 

Türkçe bildiri  özeti gönderen katılımcılarımız isterlerse  özetlerinin  İngilizce tercümelerini 15 ocak 2019 tarihine kadar tarafımıza   gönderebilirler.
 
özet örneği için tıklayınız

Bildiri özetlerinin aşağıda verilen  linkte bulunan   forma kopyalanarak eklenmesi , hem de usbik2019@gmail.com adresine belirlenen süre içerinde gönderilmesi gerekmektedir. 

Özet Göndermek için linke tıklayınız

Bildiri gönderme ile ilgili yaşanan sorun ya da sorularınız için  usbik2019@gmail.com mail adresi ile iletişime geçebilirsiniz.