ŞARTNAME-BAŞVURU

ESER GÖNDERME, SERGİLEME VE İADE KOŞULLARI


-Eserlerde ölçü sınırlaması olmamakla birlikte başka bir yerde sergilenmemiş orijinal eser olmalı ve kolay taşınabilir olmalıdırlar.

-Her sanatçı en fazla iki eserle sergiye katılabilir.


-Eserler yüklenirken en az 300 dpi çözünürlükte çekilmiş 1 adet fotoğrafı (jpeg formatında) en geç 05 Ocak 2019 tarihine kadar aşağıda verilen linkte bulunan başvuru formuna  eklemeleri gerekmektedir.

 Online kayıt formu doldurmak ve fotoğraf yüklemek için buraya tıklayınız  Güncelleme yapılmaktadır

-Sergiye iki eserle katılmak isteyen eser sahiplerinin  her bir eser için ayrı başvuru formu doldurmaları ve fotoğraf eklemeleri gerekmektedir.

-Sanat Bilim kurulu tarafından  eserler online ortamda değerlendirilecek olup sergiye katılmaya hak kazanan  katılımcılara  elektronik posta yolu ile haber verilecektir.  

- Sergiye katılma hakkı kazanan  eser sahiplerinin eserlerini kargo ile göndermeleri durumunda  sergileme, katılım belgesi ve katalog giderleri için 200 TL , sergiye eserleri ile birlikte katılmak istenmesi durumunda ise ödenecek katılım ücreti  300 TL'dir.

-Kongrede bildirisi olan ve sergiye eseri kabul edilen katılımcılar, sergi ve kongre için ayrı ücret ödemeleri gerekmektedir.

-Eser, kargo ile ya da elden ulaştırılabilir.

-Eser gönderimi esnasında yaşanan olumsuzluklardan organizasyon komitesi sorumlu değildir. Katılımcılar eserlerini kırılmayacak şekilde belirtilen adrese iletmelidirler.

-Geç gelen ve sergilenecek durumda olmayan eserler sergilenmeyecektir.

-Eser sergilenmeye hazır halde gönderilmelidir.

-Sergilenmeye değer görülen eserler en geç, 23 Ocak 2019 tarihinde  ilgili adreste olacak şekilde gönderilmesi gerekmektedir.

-Eser sahipleri için katılım belgesi düzenlenecek ve sergilenen eserler kargo  ile geri gönderilecektir.

-Kargo ile gelen ve kargo ile iade edilen eserlerin kargo masraflarları katılımcıya aittir.

-Kargo ile gelen ve kargo ile geri gönderilen eserlerde oluşan hasarlardan sergi düzenleme kurulu sorumlu değildir.

-Eserleri iadeler Başvuru formunda belirtilen adrese yapılacaktır.

-Yanlış beyan edilen adres veya kargo görevlisinin eser sahibini adreste bulamama durumundan kaynaklanan iade işlemleri ve masraflardan düzenleme kurumu sorumlu değildir.


-Kayıt formunu dolduranlar yukarıda belirtilen tüm koşulları kabul etmiş sayılırlar.